Finca La Estacada Tempranillo Crianza 2017

Nasza opinia:/ dobre+dobre+
Wasza opinia: Dodaj ocenę
Kraj:
Hiszpania Hiszpania
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Tempranillo
Alkohol:
15%
Pojemość:
0,7l
Cena:
32,00 PLN

Castilla - La Mancha

W naszej pamięci już na stałe zakorzeniły się nazwy najsłynniejszych apelacji hiszpańskich np. Rioja, Ribera del Duero czy Priorat, ale Hiszpania to również mniej rozpoznawalne apelacje, które produkują wyśmienita wina nie odbiegające jakością od tych wymienionych powyżej. Jedną z takich apelacji jest D.O. Uclés, która znajduję się w regionie Castilla - La Mancha w samym sercu Hiszpanii. Właśnie w tej apelacji znajduję się winnica Finca La Estacada. Powstała ona w 2001 r. i posiada obecnie 278 hektarów winnic.

Barwa średnio intensywna w kolorze czerwonych wiśni. W nosie pierwszymi aromatami jakie czujemy to ciemne owoce tj. śliwka, jeżyna czy ciemna jagoda. Po chwili zabawy winem w kieliszku zaczyna się ono rozwijać, wyczujemy aromaty suszonych ciemnych owoców. Wino spędza 12 miesięcy w dębowej beczce przez co z czasem profil aromatyczny wina się zmienia. Oprócz w ciąż obecnych suszonych ciemnych owoców wyczujemy aromaty beczki tj. drewno cedrowe, wanilia, przyprawy korzenne, aromaty dymu czy tytoniu. Aromaty pochodzące z beczki idealnie komponują się z aromatami owocowymi(nie przykrywają ich). W ustach mamy zaznaczoną kwasowość, dzięki czemu wino nie męczy nas mimo zawartości 15 % alkoholu. Tanina jest wyczuwalna, dobrze ułożona i balsamiczna. Aromaty w ustach pokrywają się z tymi jakie możemy wyczuć w nosie.

Bardzo ciekawa i smaczna alternatywa dla najsłynniejszych apelacji Hiszpanii.

Warto także zobaczyć

cena: 29,00 PLN
dobre+
Vin De Savoie Gamay Vin De Savoie Gamay Vin De Savoie Gamay
100% Gamay
cena: 22,00 PLN
dobre
Cheval de Katarzyna Mavrud 2016 Cheval de Katarzyna Mavrud 2016 Cheval de Katarzyna Mavrud 2016
Bułgarskie wino z polskiej firmy
cena: 25,00 PLN
dobre+
Cono Sur Bicicleta Reserva Pinot Noir Cono Sur Bicicleta Reserva Pinot Noir Cono Sur Bicicleta Reserva Pinot Noir
Pinot noir jak się patrzy
cena: 36,60 PLN
dobre
Kesselring Riesling Trocken 2017 Kesselring Riesling Trocken 2017 Kesselring Riesling Trocken 2017
Prosty, lekki riesling
cena: 12,00 PLN
pijalne
Monte Carbonero, tempranillo, syrah, Uclés 2016 Monte Carbonero, tempranillo, syrah, Uclés 2016 Monte Carbonero, tempranillo, syrah, Uclés 2016
Po cenie sądząc, to wino powinno nadawać się wyłącznie jako dodatek do sosu, jednak nie jest z nim aż tak źle i wypicie go nie sprawia nieprzyjemności.
cena: 19,00 PLN
dobre
Muskat Ottonel Puklavec&Friends 2016 Muskat Ottonel Puklavec&Friends 2016 Muskat Ottonel Puklavec&Friends 2016
Słodycze ze Słowenii

Dodaj komentarz/opinię:

Ocena:

Twój wpis (0)Dodaj komentarz/opinię
Nie dodano żadnej opinii o winie
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo