Wpływ Terroir na Styl Win: Włochy

rozpoczęcie 2020-02-24, godz: 19:00
zakończenie 2020-02-24, godz: 22:00
Wrocław, woj. dolnośląskie
Heleny Modrzejewskiej 2
Zapraszamy na Wrocławskie Warsztaty Wina, jest to cykl spotkań z winem, gdzie w kameralnym gronie entuzjastów trunku zgłębiamy jak winny świat jest rozległy.

Tematem warsztatów numer 31 będzie WPŁYW TERROIR NA STYL WINA - WINA WŁOSKIE

Terroir magiczny termin, magiczne miejsce wpływające na styl wina.
Gleba, podłoże, warunki pogodowe, klimatyczne odwołanie do miejsca w którym powstaje wino. We Włoszech mamy dużą różnorodność tych warunków. W Polsce całkiem niezły wybór win włoskich. Wędrując z północy na południe odnajdziemy tę różnorodność miejsc odzwierciedloną w winie.

Selekcję przygotował i degustację poprowadzi Mirosław Lasota, absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiad dyplomu WSET (Wine & Spirit Education Trust) poziomu trzeciego. Związany wcześniej z firmami z branży winiarskiej Fahnenberg&Nier, Win Cin, Wina Konesera, Partner Center, Winers, Wino Makłowicz. Obecnie związany z importerami Era Wina i La Cantina. Współpracuje z wieloma wybitnymi restauracjami na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń, warsztatów dla miłośników wina, wine tastingów czy też kolacji komentowanych.

UWAGA! OBOWIĄZUJĄ REZERWACJE I PRZEDPŁATY.
MIEJSC JEST TYLKO 10!

Udział kosztuje 150 zł.

Cena zawiera:
- udział w warsztatach
- degustację dziesięciu win
- wodę, kawę, herbatę
- fingerfoody

Rezerwacje można dokonywać przez wiadomość na Messengerze Wrocławskie Warsztaty Wina lub poprzez e-mail wroclawskiewarsztatywina@gmail.com

Udział w kursie można wykupić w formie zaproszenia dla Bliskiej Osoby na prezent :)
dane organizatora: Wrocławskie Warsztaty Wina, wroclawskiewarsztatywina@gmail.com
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo