Winnica Dworu Sanna w ZaKładce

rozpoczęcie 2020-03-06, godz: 19.30
zakończenie 2020-03-06, godz: 22.30
Kraków, woj. małopolskie
Józefińska 2
Nowy rok to kontynuacja naszego cyklu kolacji w winnicami. 6 marca zapraszamy na kolację, której towarzyszyć będzie polskie wino organiczne.
Winnica Dworu Sanna– jedno z obecnie najciekawszych miejsc na polskiej mapie enoturystycznej. Zaskakujące, nietuzinkowe i do tego położone w malowniczej wiosce Wierzchowiska na Roztoczu – ok. 70 km na wschód od winnego zagłębia w Sandomierzu.
Winnica powstała w 2012 roku, z roku na rok powiększa się i rośnie na dzień dzisiejszy licząc 3h. Wina powstają ze szczepów Solaris, Regent, Seyval Blanc, Muscaris i Johanniter, a wszystkie grona zbierane są tradycyjnie - ręcznie.
NIewielka powierzchnia winnicy pozwala na utrzymanie uprawy zrównoważonej. Nad każdą butelką czuwa osobiście Karol Nizio. Mała produkcja, ręczny zbiór, ręczne butelkowanie – te czynniki powodują, że wina są wyjątkowe, a do tego po prostu smaczne. Docenione zostały już na kilkunastu konkursach, zawsze zdobywając wysokie oceny.

dane organizatora: ZaKładka Bistro de Cracovie, rafal.blazusiak@zakladkabistro.pl
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo