Luksemburg w ZaKładce

rozpoczęcie 2020-02-22, godz: 19:00
zakończenie 2020-02-22, godz: 22:00
Kraków, woj. małopolskie
Józefińska 2
Luksemburg: Miasto – Państwo na skrzyżowaniu kultury francuskiej i niemieckiej – zachwycające swoją kulturą i bogatą historią. To także miejsce z największą ilością banków i pokaźną liczbą świetnych restauracji. Poza atrakcyjną turystycznie stolicą na obszarze tego kraju znajdziemy mnóstwo zamków m. in. zamek Vianden i dużo innych unikatowych zabytków. Państwo zaliczane jest do najbogatszych na świecie i przoduje w ilości wypijanego wina na osobę – głownie własnej produkcji. Głównym centrum winiarskim w tym kraju jest rzeka Mozela. Znana jest ona przede wszystkim z produkcji rieslinga, zarówno po niemieckiej stronie rzeki jak i luksemburskiej.

Dzisiejsze spotkanie jest pokłosiem naszej przyjaźni z Anią i Radkiem. Niby typowe szczęśliwe małżeństwo – podróżują, pracują i degustują dobre wina. Tą ostatnią pasją lubią się dzielić z innymi. Stąd ich autorska selekcja win na ten wieczór. Luksemburg ze swoją bogatą winną historią znany jest przede wszystkim z win białych. Podczas spotkania spróbujemy win z rieslinga i z szczepu pinot gris.

Lista win:
1. Mme Aly Duhr et Fils 2017 Riesling Mertert Herrenberg Grand premier Cru (M)
2. Berna 2017 Riesling Palmberg Grand premier cru (M)
3. Berna 2017 Riesling Vieilles Vignes Wousselt Grand premier cru (M)
4. Mme Aly Duhr et Fils 2018 Pinot "Gris Ahn Hohfels" Grand premier cru (M)
5. Berna 2017 Pinot Gris Vogelsang Grand premier cru (M)
6. Cep D'Or 2017 Pinot Gris (M)
7. Domain Henri Ruppert 2017 Pinot Gris Coteaux de Schengen Selection 12 (G)

***
Degustację poprowadzi Rafał Błażusiak
Ilość miejsc ograniczona do kameralnej grupy.
Więcej informacji wkrótce.
dane organizatora: ZaKładka Bistro de Cracovie, 12 442 74 42
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo