Korki z Polskich Win vol. 13

rozpoczęcie 2020-02-25, godz: 18.00
zakończenie 2020-02-25, godz: 21:00
Poznań, woj. wielkopolskie
Dolna Wilda 87
SPOT., portal Winicjatywa oraz Ferment. Pismo o winie.t zapraszają na kolejne spotkanie, którego celem jest poznawanie różnych regionów produkcji wina w Polsce i pochodzących z nich najlepszych producentów. Przewodnikiem w tej podróży są sami winiarze, a moderatorem Maciej Nowicki. Spotkania mają charakter niezobowiązującej rozmowy połączonej z degustacją win oraz serów zagrodowych z danego regionu.

Tym razem będziemy gościć Karola Nizo, który zarządza rodzinnym przedsięwzięciem – Winnicą Dworu Sanna. Obok wyremontowanego przez rodziców (Elżbietę i Dariusza Nizio) roztoczańskiego dworku założono winnicę, z której winogrona wykorzystywane są nie tylko tworzenia wyjątkowych win, ale i wielu eksperymentów winiarskich. W winnicy powstają wina musujące, spokojne kupaże, jednoszczepowe edycje, ale także wina pomarańczowe lub takie, które trudno zaklasyfikować – wina białe macerowane na skórkach czerwonych winogron. W ubiegłorocznym konkursie „Polskie Korki” ich wino musujące Johanniter 2016 zdobyło „Złoty Korek”, a Młody Pomarańcz 2018 „Brązowy Korek” w kategorii win specjalnych. W SPOT. będziemy degustować wina z poprzednich roczników oraz wina z nowego rocznika. Degustacji win będzie towarzyszyć degustacja serów z Dworu Sanna.

Lista degustowanych win:

dane organizatora: SPOT, spot.poznan.pl
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo