Go?t de France w ZaKładce #2020

rozpoczęcie 2020-04-16, godz: 19.30
zakończenie 2020-04-16, godz: 22.30
Kraków, woj. małopolskie
Józefińska 2
Goût de France zagościło w Polsce w roku 2015. Tym samym i my przystąpiliśmy do udziału w tym największym, międzynarodowym święcie francuskiej kuchni. W tym roku serwujemy francuską kolację już po raz szósty, pozostając liderem tego wydarzenia w Krakowie. W ubiegłym roku serwowaliśmy dania i wina z Prowansji. Co nas czeka w ty roku?

Czym jest Goût de France? W 1912 roku, Auguste Escoffier zainicjował "kolacje Epikura" - francuskie menu, tego samego dnia, w licznych miastach na całym świecie. Goût de France (Good France) to wydarzenie, które rozwija ten pomysł, angażując najlepszych szefów kuchni ze wszystkich kontynentów, aby serwować kolację à la française tego samego dnia. Goût de France wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako niematerialne dziedzictwo kulinarne ludzkości.

W roku 2020 Goût de France eksponuje Region Centralny - Dolinę Loary ( Région Centre-Val de Loire ) . Tematem będzie także zrównoważony rozwój w postaci odpowiedzialnej gastronomii i zaangażowania się szefów kuchni w ochronę planety poprzez ograniczenie w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych.

Zapraszamy do ZaKładka Bistro de Cracovie na przeżycie tego niezwykłego wydarzenia, podczas którego Chef Rafał Targosz wraz z zespołem będzie serwować 4-daniową kolację znad Loary.

Zarezerwuj termin w swoim kalendarzu i obserwuj nasze wydarzenie.
Więcej informacji już wkrótce.
dane organizatora: ZaKładka Bistro de Cracovie, rafal.blazusiak@zakladkabistro.pl
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo