Winnica Słoneczny ZakątekWinnica Słoneczny Zakątek


  ul. Stawowa 1, Śmielin 89-110 Sadki

  +48 510 061 300
  ma.rozniak@winnicaslonecznyzakatek.eu
  facebook.com/winnicaslonecznyzakatek

O winnicy

Winnica Słoneczny Zakątek powstała w 2012 roku. Zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Polski. Usytuowana jest na południowo-zachodnim wzniesieniu, na glebie gliniastej, na ziemi, na której od stuleci były uprawiane drzewa i krzewy owocowe. Idealna lokalizacja, nasłonecznienie oraz sąsiedztwo zbiornika wodnego tworzą unikalny mikroklimat, który sprzyja winoroślom. Nasadzenia poprzedziły lata dokładnej obserwacji wzniesienia, badania oraz analiza gleby, która została specjalnie przygotowana do uprawy winorośli.

Obecnie areał winnicy to 4,5 ha, na których uprawiane są odmiany białe - Solaris, Johanniter, Seyval Blanc, Hibernal, Aurora, Saint Peppin, La Crescent, Jutrzenka oraz czerwone - Rondo, Regent, Marechal Foch oraz Leon Millot. Duża ilość odmian pozwala na otrzymanie, aż 14-tu etykiet.

Wszystkie prace oraz zabiegi w winnicy wykonywane są ręcznie. Każdy krzew winorośli jest pielęgnowany z największą starannością. Winogrona używane do produkcji wina pochodzą wyłącznie z naszych upraw, w których nie stosujemy sztucznych środków ochrony roślin i nawozów. Wszystkie prace oraz zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane są w ścisłej harmonii z cyklem wegetacyjnym winorośli. Aby uzyskać jak najlepsze owoce przycinamy latorośle oraz ograniczamy liczbę gron poprzez zielone zbiory. Wino jest w pełni naturalne, nie zawiera sztucznych barwników oraz cukru.

Do produkcji wina używamy tylko najlepszych, wyselekcjonowanych owoców. Zbiory odbywają się w optymalnym momencie dojrzałości owoców, które są dokładnie obserwowane i kontrolowane. Zbiór poddawany jest dokładnej ręcznej selekcji, wybierane są tylko najlepsze owoce. Odpowiedni poziom cukru oraz dojrzałość winogron pozwalają otrzymać pyszne, naturalne wino.

W drugiej połowie 2018 roku zostanie rozpoczęta budowa nowoczesnej winiarni, która zostanie wyposażona w innowacyjną linię produkcyjną. Obok winiarni powstanie restauracja, profesjonalna degustatornia oraz hotel. Planowane są również dodatkowe nasadzenia odmian vitis vinifera.


Coś o winach

Julius I 2016 11,5%
Szczep: Johanniter

Lekkie, orzeźwiające wino o słomkowym, perlistym kolorze ze szczepu Johanniter. Piękny aromat, gdzie dominują nuty brzoskwiń, moreli oraz limonki i świeżo skoszonej trawy. Zapach elegancki i trwały. W smaku delikatne z lekką mineralnością i o umiarkowanej kwasowości. W kieliszku znajdziemy świeże zielone jabłko w towarzystwie tropikalnych owoców, a finisz długi i bardzo przyjemne. Polecamy ta etykietę !
Marco 2015 12%
Szczep: Marechal Foch, Leon Millot

Wino w kolorze ciemna wiśnia. Aromat ciekawy z dominacją ciemnych owoców, ale znajdziemy tutaj także drewno i nuty tytoniowe. Smak zdominowany przez aronię, której naprawdę sporo, a drugie skrzypce grają tytoń i dąb. Wino interesujące, ale spora kwasowość sprawia że lepiej sprawdzi się w towarzystwie delikatniejszych mięs lub średnio dojrzałym serem niż solo. 
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo