Winnica Przy Talerzyku
Winnica przy Talerzyku


  Topolno 20, 86-120 Pruszcz

  +48 601 971 031
  kontakt@winnicaprzytalerzyku.pl
  facebook.com/winnicaprzytalerzyku

O winnicy

„Winnica przy Talerzyku” położona na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w Topolnie (jedynie 30 km od Bydgoszczy), w pobliżu wczesnośredniowiecznego grodziska „Talerzyk” z XI w. Pierwsze udokumentowane wzmianki o winnicach w naszym regionie pochodzą z XIII w.

Nasadzenie w winnicy obejmuje 0,8 ha, 2 tysiące winorośli oraz szczęśliwą siódemkę różnych szczepów, z których powstają wina białe i czerwone. Wybór szczepów był prowadzony pod kątem odporności na zimno i choroby oraz możliwości późniejszego kupażowania wina. Właściciele winnicy postawili na odmiany: Bianca, Marechal Foch, Regent, Rondo, Seyval Blanc, Siegerrege, Solaris. Winnica położona jest na południowo-zachodnim stoku, dzięki czemu powietrze swobodnie przepływa pomiędzy rzędami.

Winnica została założona w 2010 r. Dobrze wyposażona winiarnia pozwala na precyzyjne kontrolowanie procesu produkcji. „Winnica przy Talerzyku” zaprasza do fascynującego świata wina, w którym wszystko ma swój rytm i następstwo zdarzeń. Produkcja wina odbywa się ze starannie wyselekcjonowanych owoców. Ręczny zbiór grona połączony z naturalną winifikacją łączą ze sobą zasady zrównoważonego rolnictwa. Winnica jako pierwsza w regionie została wpisana do Agencji Rynku Rolnego.

Wina z Winnicy przy Talerzyku to wina aromatyczne i solidnie zbudowane. Łączą ze sobą cechy poważnych win z lekką owocową młodością.Coś o winach

Bianca 2017 11%
Szczep: Bianca, Seyval Blanc, Siegerrege

Białe wino w słomkowym kolorze o przyjemnym, intensywnym zapachu brzoskwin i moreli. Znajdziemy także zielone jabłko i trawę cytrynową. Aromat elegancki i pozostaje jeszcze długo po opróżnieniu kieliszka. W smaku mineralne z dominacją moreli i owoców tropikalnych z przyjemną migdałową goryczką w finiszu. Kwasowość na przyzwoitym poziomie, ale pozostawia delikatną słodycz na ustach.
Bianca z rocznika '17 to bardzo udane, przyjemne i świeże wino na każdą okazję. Zachęcam do zdegustowania i zakupienia buteleczki lub kilku.

Solaris 2017 12%
Szczep: Solaris

Solaris to propozycja dla miłośników trochę mniejszych wytrawności.
W kolorze jasny, słomkowy kolor o perlistych refleksach. Zapach bardzo delikatny, ale elegancki - z nutami moreli i kwiatów z odrobiną posmaku limonki. Wino półwytrawne z lekkim grapefruitem, który pozostaje długo w ustach oraz trawą cytrynową i pewną dozą mineralności. Wino bardzo pijalne - idealne na letni dzień w towarzystwie przyjaciół lub dobrej książki :)
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo