Winnica Celtica
Winnica Celtica


  Sobótka, ul. Czysta 1

  +48 501 344 885
  przemek@winosabat.pl
  facebook.com/Winnica-i-Winiarnia-Celtica

O winnicy

Okolice Góry Ślęży to piękne i energetyczne miejsce. Docenili je Celtowie, a potem Słowianie. Dziś można poznać magię tego miejsca rozkoszując się lokalnym winem w scenerii unikatowego, zabytkowego budynku Gazowni Miejskiej lub bezpośrednio w winnicy. Winnica położona jest na wschodnich stokach Ślęży z lekkim spadkiem ku południu. Winnica dysponuje bazą noclegową (5 pokoi z łazienkami – łącznie 14 miejsc) w zabytkowym budynku Gazowni Miejskiej z 1902 r. oraz salą degustacyjno-konferencyjną dla 40 osób. To unikatowy obiekt a przy tym dobrze zachowany.

Winnica Celtica to rodzinne przedsięwzięcie. Inspiracją dla nazwy było najstarsze w Polsce miejsce związane z pobytem Celtów, u stóp Magicznej Góry Ślęży. Nazwy naszych win nawiązują do tej tradycji – Merlin, Fionna, Boreasz, Arthan czy Rosslyn. Plantacja liczy 5300 krzewów (Gewurztraminer, Solaris, Regent, Merlot, Sauvignon Blanc, Pinot Noire, Riesling, Johanniter, Muscat). Produkuje się tutaj ok. 10000 butelek znakomitego wina rocznie oraz co ciekawe winnica jest jedynym na Dolnym Śląsku producentem wina owocowego markowego (czyli ze świeżych owoców) z czarnej porzeczki, które w 2016 r. zdobyło wyróżnienie w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Coś o winach

Wino Sabat Celtica 12%
Szczep: Riesling, Gewurztraminer, Sauvignon Blanc, Muskat Ottonel

Wino o słomkowej barwie i ciekawym, złożonym aromacie. Czego tu nie ma: gruszka, migdał, jabłka oraz delikatna mandarynka i nuta cytrusowa. Wino jest półwytrawne, gdzie kwasowość jest na przyzwoitym poziomie. W smaku akcenty jabłkowo-miodowe z grapefruitową goryczką, oleiste z wyraźnym i długim finiszem.

Wino dobrze skomponuje się z miękkimi serami lub po prostu w charakterze aperitifu.
Intrygujące, nie oczywiste wino, które warto skosztować ! 
Wino Sabat Rubea-Gofert 14,0%
Szczep: z czarnej porzeczki

Bardzo wyjątkowe, dojrzewające w beczce słodkie wino z porzeczki o pięknej ciemnej barwie. I porzeczka i dąb dominują w zapachu, podobnie zresztą jak w smaku. Czuć także alkohol, który nie dominuje, a wzbogaca i zaostrza walory smakowe. Całość uzupełnia lekka liściasta goryczka. Finisz świeży i długi.

Zdecydowanie do słodszych deserów. Dobrze także się będzie komponowało z czekoladą.
Ambasada winaAmbasada winaProjektowanie stron wwwProjektowanie stron wwwŁukasz Król PhotographyŁukasz Król PhotographySyty trzmiel - Jedzenie i spokójSyty trzmiel - Jedzenie i spokójTaste IT AllTaste IT AllSommelierzy Auchan FBSommelierzy Auchan FBWinnica BalczewoWinnica Balczewo